ОЛЕКСЕНКО ІВАН ПИЛИПОВИЧ.

Дата: 05.05.2020 16:41

До 75-ої річниці Великої Перемоги...
«Онукам подвиги дідів слугують прикладом величним»

Підготувала випускниця КЗ «Золочівський ліцей №3» Лантінова Анастасія
Мій прадід, якому судилося долею пройти через всю війну народився 2 лютого 1909 року.
Прадід спочатку працював у колгоспі в селі Борисівка, а з початком війни в 1941 році був призваний до лав Червоної армії. На війні він був водієм автомобіля, знаменитого ГАЗ - полуторки, на якій підвозив бійцям хліб, теплий одяг, боєприпаси та інші потрібні речі.
Іван Пилипович брав участь в обороні Ленінграда, в боях на дальніх і ближніх підступах до міста, в боях зі звільнення Латвії та Риги, в бойовій операції в Східній Пруссії та взятті її столиці Кенігсбергу, був учасником Берлінської операції. За виявлену мужність був нагороджений багатьма медалями.
Після завершення війни повернувся на батьківщину, знову сів за кермо першого повоєнного колгоспного автомобіля. Пізніше його призначили бригадиром тракторної бригади. Під його керівництвом селяни виростили рекордний урожай і зайняли І місце в області за врожайністю, а також за ефективністю використання техніки і пального.
Для нас імена тих, хто воював, хто випив повну чашу гіркоти відступу і радості великих перемог в роки війни ніколи не зітруться з пам'яті.
Я завжди пам'ятатиму свого прадіда - справжнього патріота своєї Батьківщини!