Цінуйте і пильнуйте нашу спільну власність.
Досить часто ми чуємо від жителів нашої громади докори, що влада недопрацювала. На їхню думку можна було зробити більше, краще і дешевше – все одразу. Більше відремонтованих доріг, нових комп’ютерів у школах, квітів та дитячих гойдалок у парках, вивезення відходів з домоволодінь, ще й безкоштовно. При цьому всі забувають, що зараз ми маємо один єдиний бюджет, з якого йдуть кошти на всі галузі - освіту, медицину, культуру, комунальне господарство тощо у всіх 67 селах величезної Золочівської ОТГ. І ми намагаємося використати кошти з цього досить невеликого, в порівнянні з розмірами на території бюджету, як можна ефективніше. Поступово, крок за кроком, ремонтуємо школи та дитячі садочки, дороги, впроваджуємо збір побутових відходів по самих віддалених селах. І навіть намагаємося будувати нові заклади інфраструктури.
Так, в межах державної програми підтримки сільської медицини в Золочівській ОТГ будуються 2 амбулаторії – у с. Довжик та с. Велика Рогозянка. Вартість кожної з них – більше 10 млн гривень, в яких є частка державного, обласного бюджетів і бюджету громади. За ці кошти сільські населені пункти отримають небачені до цього часу заклади медицини – із автономним водопостачанням, електричними генераторами, повністю укомплектовані меблями та медичним обладнанням. До завершення будівництва залишилося зовсім небагато. Наразі проводять роботи із облаштування у амбулаторіях пожежних водойм.
Нам дуже хотілося, щоб наші жителі в нових амбулаторіях отримали не лише якісне медичне обслуговування, а й мали усі зручності та місця для відпочинку. Для цього з бюджету громади у 2019 році виділили кошти, за які придбано зручні лавки, ліхтарі та урни для збору сміття. Все це було встановлено наприкінці минулого року, та бережно загорнуте у плівку в очікуванні відвідувачів нового медичного закладу.
На жаль, одна з гарних, прикрашених ковкою урн, вже не дочекається їх, тому що хтось із дбайливих «господарів» вирішив, що вона більше пасуватиме у нього на подвір’ї. Він навіть не полінувався відпиляти урну від зацементованих металевих кріплень.
Не менш дбайливий господар важко попрацював на погрузці металевого контейнеру для відходів, щойно встановленого у с. Олександрівка, який на його думку, пригодиться в його оселі більше ніж усій вулиці.
Загалом Золочівська селищна рада втратила комунального майна на суму 4,1 тис. грн., про що подані відповідні заяви до правоохоронних органів. Це тільки незначна частка тих втрат, які ми несемо щотижня на ремонт зламаних лавок, дитячих гойдалок, відірваних дверей у громадських вбиральнях. Напевне, ті ж люди, які привласнили майно громади і вимагатимуть нових дитячих майданчиків, доріг та тротуарів, вивезення відходів, не розуміючи, що на все це витрачаються ті ж самі кошти платників податків з бюджету громади, які можна було спрямувати на інші цілі. Але насправді, ми всі втрачаємо набагато більше – довіру і взаємоповагу один до одного, до праці людей, які опікуються чистотою і красотою наших населених пунктів.
То ж хотілося б, щоб жителі великої Золочівської громади розуміли, який труд вкладено в благоустрій наших осель, скільки коштів потребує утримання всіх закладів інфраструктури та цінували і пильнували нашу спільну власність, якою користуємося ми ж самі і наші діти.