Права захисників.

Дата: 14.10.2020 10:14

З нагоди відзначення 14 жовтня  Дня захисника України, Золочівське бюро правової допомоги  висвітлює наступну правопросвітницьку інформацію:

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на:

- Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів.
- Допомогу у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах.
- Обслуговування у військових госпіталях членів сім'ї (якщо військовослужбовець прослужив в ЗСУ більше 20 років).
- Обстеження та лікування у військово-медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби).
- Першочергове зубопротезування.
- Путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК.
- Пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на безкоштовний проїзд:

- Усіма видами міського пасажирського транспорту;
- Автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості;
- Автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Учасники бойових дій додатково мають право на безкоштовний проїзд міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом туди і назад 1 раз на 2 роки або туди і назад 1 раз/рік з 50% знижкою.

Особи з інвалідністю внаслідок війни додатково мають право на безкоштовний проїзд міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом:

- І і ІІ групи -туди і назад 1 раз/ рік;
- ІІІ групи - туди і назад 1 раз/2роки або туди і назад 1 раз/ рік з 50% знижкою.

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на отримання знижки на оплату:

- користування житлом;
- комунальних послуг;
- вартості палива

у розмірі:

100 % - для осіб з інвалідністю внаслідок війни;

75% - для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них;

50% - для учасників війни

Норми споживання, в межах яких надається пільга:

- 21 кв.м. площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні.
- 31,5 кв.м. площі при наявності сім'ї .
- 63 кв.м. площі для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб.

З метою отримання додаткової інформації звертайтеся до відділу «Золочівське бюро правової допомоги», що знаходиться за адресою: смт. Золочів, вул. 8 Березня, 3; телефон: (05764) 5-00-90.

Золочівське бюро правової допомоги щиро бажає всім захисникам України сил та здоров'я, любові та родинного затишку.