Інформація відділу обслуговування громадян №4 управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України.

Дата: 26.01.2021 13:09

Перерахунок пенсії з - 1 січня 2021 року.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2021 році до рівня 6000 грн.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2021 року було перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж: жінки не менше 30 років та чоловіки 35 років.

Враховуючи зазначене, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб, з 1 січня 2021 року збільшиться з 2000,00 грн. до 2400, грн. Наприклад, є пенсіонер з такими параметрами, у нього пенсійна виплата становить 2000,00 гривень, то вона буде підвищена на 400 гривень. Це буде 2400, а у кого 2100, то значить на 300 гривень. Тобто від 1 січня 2021 року найменша пенсія становитиме 2400,00 гривень. Не треба плутати з соціальною виплатою для людей, які не мають достатньо страхового стажу для отримання пенсії (ця виплата становить 1769 грн.)

Слушно зауважити, що для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Особам, які досягнуть 65 - річного віку в 2021 році, такий перерахунок буде проведено з дня досягнення відповідного віку за наявності у них необхідного страхового стажу (жінки не менше 30 років та чоловіки 35 років).

Перерахунок пенсій здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Наступне підвищення для пенсіонерів, які не працюють, котрим виповнилося 65 років і вони мають достатній стаж заплановане на грудень 2021 року, коли мінімальна заробітна плата, згідно з державним бюджетом зростатиме до 6500 грн.