Наступ «Дельти».
Золочівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує:
Останніми тижнями триває зменшення всіх епідемічних показників у всіх регіонах України. Кількість нових виявлень, нових позитивних ПЛР-тестів і кількість летальних випадків зменшується вдвічі за 12–14 днів.
Попри позитивну епідемічну динаміку в Україні, занепокоєння викликає швидке поширення штаму «Дельта» в європейських країнах. У країнах, де цей штам уже став домінантним (Республіка Індія, Велика Британія, Російська Федерація, Португалія), спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки. У решті країн Європи штам «Дельта» швидко витісняє інші. Очікується, що до кінця літа він домінуватиме на всій території Європи. Країни, в яких «Дельта» вже домінує, відрізняються тим, що останній пік вони пройшли приблизно в січні 2021 року і не мали весняного піку подібно до країн Східної Європи – таких, як Україна, Польща, Румунія, Угорщина. Епідемічна динаміка України зараз найбільш схожа на динаміку Польщі та Румунії, в яких епідемічні показники сягнули мінімумів весни 2020 року.
Через низький рівень вакцинації населення в Україні та велику міграцію з РФ штам «Дельта» може розповсюдитися в Україні швидше, ніж у західних сусідів, та мати тяжчі наслідки.
Станом на 23 червня в Україні зафіксовано два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим штамом Дельта - це жінка 66 років і дитина 16 років, які нещодавно повернулися з Росії.
Новий штам вірусу COVID-19 Дельта вже виявлено в понад 90 країнах світу. За даними служб громадського здоров’я останньої, де новий штам відповідає за понад 60% інфікувань, він в 1,6 разів більш контагіозний, а також в 1,45 разів збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинних норм для протидії поширенню коронавірус штаму Дельта. Перш за все буде проводитися контроль стану здоров’я прибулих з країн, де цей штам коронавірусу вже поширений. Для цього розгорнуть пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску через державний кордон.
За даними ВООЗ, штам «Дельта» віднесений до переліку таких, що викликають «особливе занепокоєння». Лікарі стверджують, що уражені штамом «Дельта» вдвічі більше піддаються небезпеці потрапити до стаціонару, ніж інфіковані штамом «Альфа».
За результатами дослідження шотландських вчених, основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років.
Хворі, в яких виявили цей штам, мали такі симптоми: висока температура, , біль в горлі, нежить, кашель. Проте на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання був більш важким.
Як зауважив провідний експерт МОЗ із протидії коронавірусу Сергій Дубров, крім звичних симптомів, цей штам може мати також: кишкові розлади, нежить і слабкість на фоні відсутності температури.
Останні прояви найнебезпечніші, вважає медик, оскільки пацієнти з таким перебігом хвороби можуть нехтувати заходами безпеки і через це бути джерелом для зараження інших людей.
Водночас, як зауважила вірусолог Алла Мироненко, в групі ризику підхопити новий штам опиняються люди, які ще не хворіли на ковід. На її думку, ті пацієнти, які перенесли «класичний» або «британський» штами, якщо й інфікуються «Дельтою», то перехворіють не у важкій формі.
Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.
Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
- дотримуйтесь дистанції не менше півтора метри від інших людей у публічних місцях;
- уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.
Дотримуйтесь усіх вимог та будьте здорові!