Повернення товару: що для цього потрібно?

Дата: 06.10.2021 15:15

Кожен знає про можливість  повернення придбаного товару до магазину, але мало хто  користується цим правом.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого  він  був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Повернути товар у магазин, або  обміняти його на інший аналогічний, можна протягом 14 днів з дня покупки. Це правило поширюється на товари  належної якості, тобто невикористані та непошкоджені.

Щоб  повернути  або обміняти товар, треба дотримуватися умов його повернення:

Продавці, зазвичай, знайомі з Вашим правом на обмін і повернення товару належної якості. Це право передбачено статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів».

А тепер на практичній  ситуації розповімо Вам, як діяти.

Наприклад, в магазині  було  придбано осіннє пальто, яке не підійшло Вам за розміром, для його повернення  необхідно:

• зберегти  товарний вигляд  споживчі властивості, пломби, ярлики;
  • зберегти (знайти, відновити) розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром;
  • протягом 14 днів звернутись до продавця  із заявою про обмін товару належної якості, в якій зазначити причини з яких товар не може бути використаний за призначенням.

Рекомендуємо в заяві про обмін товару, зазначати, що товар, який Ви повертаєте  належної якості, однак не  задовольнив  Вас за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром, тому Ви просите замінити товар на інший.

Нагадуємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Золочівського бюро правової допомоги, контактний телефон: (05764) 5-00-90, та за електронною адресою:  [email protected] . Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.