ВИЇЗД ЗА КОРДОН ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІД ЧАС ВІДПУСТКИ

Дата: 29.08.2023 22:15

Право військовослужбовців на виїзд за кордон передбачено законодавством. Військовослужбовці мають рівне з іншими громадянами України право на виїзд за кордон у порядку, встановленому законом. Військовослужбовці можуть виїжджати з України на загальних підставах.

Винятком є встановлене обмеження законом - якщо військовослужбовець обізнаний з відомостями, що становлять державну таємницю України.

Алгоритм дій для оформлення дозволу на виїзд:

1. Подати рапорт до командування частини про надання відпустки та вказати про надання дозволу на виїзд, вказати маршрут поїздки;

2. Долучити копії документів про обґрунтування прохання на виїзд;

3. Отримати витяг з наказу про надання відпустки та дозвіл на перетин кордону під час відпустки разом з відпускним квитком;

4. Стати на облік в ТЦК та СП/ВСП та повідомити про виїзд за кордон (для постановки на відповідний внутрішній облік) .

При перетині кордону треба мати наступний орієнтовний перелік документів:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- військово-обліковий документ;

- відпускний квиток із зазначенням про відпустку за кордоном;

- витяг з наказу про надання відпустки з дозволом на виїзд за кордон.

Однак, остаточне рішення про пропуск приймається на місці перетину кордону при вивченні наданих документів.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Золочівського бюро правової допомоги, з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00 за адресою: смт. Золочів,  площа Слобожанська, буд. 3, 1 поверх (ліворуч), каб. 5. Контактний телефон: (066) 650-86-68 та електронна адреса:  [email protected].

Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.