Як та де оформити статус. Перелік потрібних документів

Дата: 31.10.2023 11:43

Статус дитини війни у 2023 році може отримати неповнолітня особа, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Порядок надання такого статусу регулюється постановою Кабміну № 268 від 5 квітня 2017 року

Для оформлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, потрібно звернутися в органи опіки та піклування за зареєстрованим місцем проживання чи перебування дитини як ВПО.

Також статус оформити можна за місцем звернення, якщо дитини прописана на території, де ведуться бойові дії або ж воно тимчасово окуповане РФ.

Звернутись із заявою щодо оформлення статусу може:

• законний представник дитини;
  • родичі (бабабуся, дідусь, прабабабуся, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра);
  • вітчим, мачуха;
  • представник органу опіки та піклування.

Заявник подає до служби у справах дітей такий пакет документів:

• заяву про надання статусу;
  • згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

Також необіхдні засвідчені копії документів:

• свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • документа, що посвідчує особу заявника;
  • документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, – документа, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);
  • паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);
  • паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);
  • витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Юристи наголошують, що до заяви також подаються документи, які підтверджують обставини, необхідні для отримання даного статусу. Йдеться про медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо.

Протягом 30-ти календарних днів з дати реєстрації заяви орган опіки та піклування мусить надати або ж відмовити у статусі. У разі негативної відповіді рішення можна оскаржити в суді.