Як допомогти людині впоратися з апатією – детально в «Довіднику безбар’єрності»

Дата: 08.11.2023 08:38

Нещодавно у «Довіднику безбар’єрності» з’явився новий розділ – «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія».

У ньому можна знайти методичні матеріали для проведення тренінгу серед держслужбовців, роботодавців, працівників соціальних служб, центрів зайнятості, психологів, педагогів, лікарів та усіх, хто дотичний до роботи з людьми, які мають бойовий досвід.

Зокрема, розповідається, як допомогти людині відновити рівень енергії та спробувати заходи, що можуть спонукати до дій (без сторонньої допомоги фахівців):

- налагодити режим сну в такий спосіб, щоб спати вночі, аби людина засинала і прокидалася у той самий час;

- встановити режим дня;

- спонукати їсти корисні продукти;

- організувати прогулянки на свіжому повітрі;

- сприяти спілкуванню з людьми, з якими комфортно, уникати спілкування, яке напружує;

- спонукати піклуватися про своє тіло, робити для нього щось приємне: прийняти ванну, сходити на масаж;

- допомогти відновити улюблену активність, яка доступна і не потребує багато зусиль;

- спонукати робити щодня невеликий комплекс фізичних вправ – це збільшить рівень енергії, покращить кровообіг у мозку.

«Якщо апатія триває понад три тижні, варто звернутися до фахівця у сфері ментального здоров’я, який допоможе знайти ресурси, щоб подолати цей стан», – зазначається в «Довіднику безбар’єрності».

Теги: довідник безбар'єрність апатія