25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

Дата: 25.11.2023 10:18

Насильство щодо жінок та дівчат є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, яке має катастрофічні наслідки. Воно проявляється в фізичних, сексуальних та психологічних формах. Порушення прав жінок – перешкода на шляху досягнення світового прогресу в області рівності, розвитку та миру.

Відсьогодні стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», спрямована на підвищення інформованості суспільства щодо проблеми насильства над жінками та дівчатами, продовження процесу створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання жінок.

Акція триватиме до 10 грудня та охоплюватиме важливі дати із захисту дискримінованих груп осіб, права яких часто порушуються.