Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10062, який розблоковує цифровізацію української армії.

Дата: 19.01.2024 10:26

За ухвалення «Проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану» проголосували 249 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо. Окрім цього, законопроєкт запроваджує можливість створення і використання цифрового військово-облікового документа (сертифікату).

Завдяки прийняттю законопроєкту буде створено портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично за наявності необхідних даних у системі.

Також законопроєкт надає Міністерству оборони України можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.