Виплати членам сімей загиблих військовослужбовців

Дата: 12.03.2024 11:55

Члени сімей загиблих військовослужбовців можуть отримати статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України з метою отримання в подальшому всіх  передбачених законом прав, виплат та пільг.

Члени сімей загиблих військовослужбовців, які мають відповідний статус, мають право на передбачені законом пільги та виплати.

Зокрема сім’ям загиблих осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі               15 000 000 гривень. Грошова допомога за загиблого військового розподіляється рівними частинами на всіх отримувачів та виплачується у разі:

1. загибелі військовослужбовця Збройних Сил України під час дії воєнного стану;
  2. смерті осіб, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого

на військовій службі в ЗСУ у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема, на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).

Одноразову грошову виплату можуть отримати:

Описание: ▪батьки (мама й тато);

Описание: ▪дружина/чоловік, які не одружилися вдруге;

Описание: ▪діти, які не досягли повноліття;

▪утриманці загиблого (померлого).

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його з дня виникнення такого права. Днем виникнення такого права є дата загибелі особи, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.

Члени сім’ї звертаються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки  незалежно від місця реєстрації.

При зверненні за отриманням одноразової грошової допомоги членами сімей загиблих необхідно надати такі документи:

1. Заява про виплату одноразової грошової допомоги.
  2. Документ, що посвідчує особу.
  3. Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  4. Свідоцтво про смерть військовослужбовця.
  5. Документ, що підтверджує родинні зв’язки з загиблим (померлим) військовослужбовцем: а) для дружини/чоловіка – свідоцтва про шлюб; б) для дитини – свідоцтво про народження дитини; в) для батьків – свідоцтво про народження загиблого (померлого); г) для осіб, які перебували на утриманні загиблого (померлого) – документ, що підтверджує перебування на утриманні загиблого (померлого) військовослужбовця);
  6. Згода на обробку персональних даних.
  7. Довідка про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень.
  8. Свідоцтво про зміну імені – у разі зміни прізвища, імені, по батькові (оригінал та завірена копія).
  9. Рішення місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування, – для законних представників неповнолітніх дітей загиблого (померлого).
  10. Відмова, заява, інший правочин, завірений відповідно до Закону України «Про нотаріат» або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (за наявності) .
  11. Рішення суду, яке набрало законної сили та стосується призначення ОГД (за наявності).
  12. Інші документи щодо призначення та виплати ОГД (за наявності).

Також члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають право на всі види правничих послуг:

• захист;
  • здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів процесуального характеру.

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань мешканці громади можуть звертатися до Золочівського бюро правової допомоги, з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00 за адресою: смт. Золочів,  площа Слобожанська, буд. 3, 1 поверх (ліворуч),   каб. 6.  Контактний телефон: (066) 650-86-68 та електронна адреса:  [email protected].

Окрім цього, в Україні діє Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Звернутися по правову допомогу можна телефоном, онлайн або особисто прийти в бюро.

• Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
  • https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного за стосунку Telegram)
  • Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot
  • Або звертайтеся до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

За інформацією Золочівського бюро