Якщо бачиш боєприпас...

Дата: 04.04.2024 14:37

📌Від початку повномасштабної війни росії проти України зафіксовано 647 випадків, які пов’язані з вибухонебезпечними предметами. Через це постраждало 950 цивільних людей. З них загинуло 289 (14 дітей), а ще 661 людина зазнала каліцтва або поранень.

У лютому 2024-го у ДСНС повідомляли, що в Україні потенційно замінованими залишаються 156 тисяч квадратних кілометрів.

📍Що робити, якщо побачили боєприпас?

У такому випадку треба дотримуватися таких правил: «Не чіпай», «Не підходь», «Зателефонуй 101».

Спершу потрібно зупинитися, зберігати спокій і не панікувати, озирнутися довкола, повернутися назад тим самим шляхом, яким ви прийшли ‒ на відстань не менше 300 метрів. З безпечної відстані треба зателефонувати за номером 101 ‒ у ДСНС та повідомити про небезпечну знахідку.