Поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус.

Дата: 25.04.2024 11:55

Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків. У жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту у Рівненській області. А вже в січні 2022 року — випадок гострого в’ялого паралічу діагностували у дитини з Закарпаття.

👶 Найуразливіші до поліо — діти до 5 років.

⚠️ Ліків проти поліо не існує, а вакцинація проти поліомієліту є найефективнішим способом профілактики цієї хвороби.

Для захисту проти вірусу поліомієліту в Україні використовують два типи вакцин:

- інактивовану (ІПВ), що вводиться у вигляді ін’єкцій,

- оральну (ОПВ), яку дають у вигляді крапель у рот. Краплі формують імунітет у кишківнику дитини, тим самим зупиняють поширення інфекції.

⏰ Кому і коли робити щеплення проти поліомієліту?

Кожна дитина до 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліо.

Щеплення проводяться у 2, 4 (ІПВ), далі у 6 та 18 місяців, 6 і 14 років (ОПВ) і забезпечують захист на все життя.

Щеплення за календарем — безоплатні, зробити їх можна у медзакладах кожної області, а під час Всесвітнього тижня імунізації додаткові точки вакцинації є на залізничному вокзалі Києва, Харкова, Одеси та в «Містечках здоров’я», шукайте деталі додаткових можливостей вакцинуватись тут: https://bit.ly/health-cities