Дата: 24.07.2024 09:40

Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини в період з 24.07.2024 по 30.07.2024 будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населених пунктах: смт. Золочів (з 24.07.2024 по 25.07.2024), с. Довжик (з 26.07.2024 по 30.07.2024). Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу. Сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню. З метою ліквідації цього небезпечного захворювання фахівцями ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення протягом року всіх сприйнятливих до сказу тварин. Але під час проведення зазначених заходів спеціалісти стикаються з проблемою, коли із за своєї недбалості власники відмовляються вакцинувати свою тварину або приховують, та тварина залишається незахищеною від сказу, що призводить до печальних наслідків і поширення цього небезпечного захворювання. Наголошуємо, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно звернутися до Золочівської дільниці ветеринарної медицини Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини (адреса: вул. Шевченка, 39, смт. Золочів, Богодухівський район, Харківська область, графік роботи: із 08.00 до 17.00, обідня перерва із 12.00 до 13.00 щодня, крім п’ятниці - із 08.00 до 16.00, контакти дільниці ветеринарної медицини у громаді 097-917-14-17). Додаткова інформація про сказ в наступній інфографіці.

Графік

проведення щеплень проти сказу в населених пунктах Золочівської ТГ