Про реєстр збитків для України.

Дата: 24.07.2024 09:44

Через вторгнення країни-агресора чимало українців зазнали як моральних так і матеріальних втрат. Щоб зафіксувати це, створено Реєстр збитків (Register of Damage for Ukraine). Це перший крок до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та українців.

Реєстр збитків - це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат та шкоди, заподіяних агресією Російської Федерації проти України. Окрім того, в Реєстрі також зберігатимуться докази, якими будуть обґрунтовані ці вимоги.

Основне його завдання - прийом та опрацювання заяв та пов’язаних з ними доказів. Такі заяви будуть класифіковані й систематизовані, а також їм буде присвоєна категорія на основі певних критеріїв. Заяви оцінюватиме Рада Реєстру, яка визначатиме чи будуть вони розглянуті й оцінені.

Заяви будуть внесені до Реєстру, якщо вони стосуються збитків, втрат або шкоди, які:

• були завдані 24 лютого 2022 року або пізніше;
  • були завдані на території України, в межах її міжнародно-визнаних

кордонів, включаючи територіальні води;

• були спричинені міжнародно-протиправними діями Російської Федерації

в Україні або проти України.

• Реєстр не є судом, трибуналом, компенсаційною комісією або

компенсаційним фондом. Його основне завдання — прийом та опрацювання заяв та пов’язаних з ними доказів. Реєстр не буде оцінювати вартість та не призначатиме жодних виплат.

Ці функції буде виконувати міжнародний компенсаційний механізм, який створять пізніше. Реєстр — це лише перший крок на шляху до такого механізму. Роботу над створенням компенсаційного механізму вже розпочали.

Після того як створять компенсаційний механізм, робота Реєстру продовжиться в рамках нової структури, а всі внесені до нього заяви та докази будуть передані до неї. Щоб в майбутньому отримати компенсацію за завдану шкоду — краще подавати заяву з необхідними документами та доказами.

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань мешканці громади можуть звертатися до Золочівського бюро правничої допомоги дистанційно, з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00 за номером телефону: (066) 650-86-68 та на електронну адресу:  [email protected].

Звернутися по правничу допомогу можна за телефоном, онлайн або особисто прийти в бюро.

• Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
  • https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного за стосунку Telegram)
  • Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot
  • Або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

За інформацією Золочівського бюро