Новації у законодавстві, щодо механізму повернення судового збору
07 січня 2025 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.11.2024 № 606 «Про внесення змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», яким змінено механізм повернення судового збору у випадках, передбачених статтею 7 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до нового порядку органи Казначейства здійснюють повернення судового збору в усіх випадках (як помилково або надміру сплаченого, так і за рішенням суду) виключно на підставі електронного подання, сформованого судом. Місцеві суди підключені до системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» і можуть формувати відповідне подання.
З метою забезпечення повернення коштів судового збору платнику необхідно звернутися до суду, на рахунок якого було сплачено судовий збір, із заявою, що відповідає вимогам пункту 5 Порядку.
Заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету складається та подається платником до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, з платежу, який підлягає поверненню, із обов’язковим зазначенням інформації в такій послідовності:
- найменування платника,
- код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи,
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті),
- дата та номер судового рішення, яке набрало законної сили (у разі повернення судового збору, за виключенням помилково зарахованого),
- місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону (за згодою),
- сума коштів, що підлягає поверненню (перерахуванню),
- причина повернення (перерахування) коштів з бюджету,
- найменування банку або небанківського надавача платіжних послуг,
- місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів,
- реквізити такого рахунка,
- номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності).
Разом із заявою про повернення (перерахування) коштів з бюджету платником подається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, оригінал або копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету.
Якщо Ви потребуєте консультації юриста системи БПД:
- Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
- https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного застосунку Telegram)
- Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot
- Або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://bit.ly/bpd_buro
За інформацією Золочівського бюро
правничої допомоги Харківського відділу
надання БПД.