Договір про припинення права на аліменти через передачу майна
Якщо один з батьків сплачує аліменти - можна домовитись про припинення таких виплат. Для цього платник повинен передати у власність дитини, або тому з батьків, з ким вона проживає, нерухомість. Це може бути земельна ділянка, квартира, житловий будинок тощо.
Це можливість припинити аліментні зобов'язання, передавши нерухоме майно (квартиру, будинок, земельну ділянку) замість щомісячних виплат на користь дитини. Таке рішення дозволяє звільнити одного з батьків від обов'язку виплачувати аліменти, якщо майно відповідає потребам дитини.
Для укладення такого договору, по-перше, необхідно звернутися до органів опіки та піклування для підтвердження, що передача майна не порушує інтересів дитини. Надати документи на майно та документи, що посвідчують особу (паспорт громадянина України, картка платника податків) та отримати дозвіл.
Наступним кроком буде звернення до нотаріуса. Договір укладається у письмовій формі, нотаріально засвідчується та підлягає державній реєстрації. Важливо, щоб майно, яке передається, було рівноцінною компенсацією для дитячих потреб.
Види майна, яке можна передати за цим договором - все майно, що передбачене ст. 181 ЦК України, де зазначено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. До нерухомих речей належать: земля, будинки, споруди як житлового, так і виробничого призначення.
Після укладення договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно її утримувати.
Майно може належати дитині або дитині та тому з батьків, з ким вона проживає (у спільній частковій власності).
Але варто зауважити, що після передачі майна, батьки не звільняються від повної відповідальності за утримання дитини в додаткових витратах, таких як медичне обслуговування або освіта.
Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.
На майно, одержане за договором не може бути звернене стягнення.
Майно, отримане за таким договором, не може бути вилучене або відчужене без дозволу органу опіки та піклування до повноліття дитини. Якщо дитині виповнилось 18 років, вона може самостійно розпоряджатися майном, на підставі права власності.
В судовому порядку відчужувач нерухомого майна, може розірвати договір у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.
Якщо у Вас залишилися питання і Ви потребуєте консультації юриста системи БПД:
- Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру
системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
- https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного застосунку
Telegram)
- Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у
телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot
- Або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги:
За інформацією Золочівського бюро
правничої допомоги Харківського відділу
надання БПД.