Протидія сексуальним злочинам та максимальна допомога постраждалим — за координації Мінсоцполітики триває робота над новою Програмою протидії торгівлі людьми до 2030 року
За оцінками виконання попередньої Програми (до 2025 року), соціальні послуги потерпілим було надано у 100% випадків, враховуючи всі потреби та запити. Протягом 2023-2024 років було проведено понад 1,3 тисячі заходів з інформування, а показник навчання фахівців перевищено у понад три рази. Також Україна підготувала 14 з 21 потрібних нормативно-правових актів.
За словами заступниці міністра соціальної політики Ірини Постоловської, головне завдання нової Програми — максимально спростити процедуру отримання допомоги постраждалим, вивести превенцію таких злочинів на новий рівень, удосконалити нормативно-правову базу та уніфікувати законодавство з Європейським Союзом.
Крім того, Програма протидії торгівлі людьми має відповідати на сучасні виклики та реалії, враховуючи внутрішню та зовнішню міграцію. Планується посилити міжнародне співробітництво та напрацювати нові алгоритми допомоги українцям, які перебувають за кордоном.
Напрацювання нової Програми триває за підтримки Програмного офісу Управління ООН з наркотиків і злочинності UNODC - United Nations Office on Drugs and Crime), Міжнародної організації з міграції та Офісу Спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту.