Що необхідно зробити, щоб захистити свої права, якщо ви стали жертвою кримінального правопорушення.
Що необхідно зробити, щоб захистити свої права,
якщо ви стали жертвою кримінального правопорушення:
1. Викликати поліцію:
- терміново телефонуйте за номером «102» . Зв’язавшись з черговою частиною, наполягайте, щоб на місце виїхала слідчо-оперативна група, а не патрульна;
- після приїзду слідчо-оперативної групи необхідно дізнатись у правоохоронців інформацію про них (прізвище, ім’я, по батькові, посада), здійснювати відеофіксацію дій співробітників поліції, а також уважно слідкувати за їх діями (це допоможе, за потреби, оскаржувати дії або бездіяльність поліцейських і дозволить запобігти зникненню важливих матеріалів);
- наполягайте, щоб у вас відібрали пояснення, внесли відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань і визнали потерпілим.
2. Звернутися безпосередньо у відділ поліції за місцем вчинення кримінального правопорушення:
- наполягайте, щоб у вас прийняла заяву уповноважена особа;
- крім заяви уповноважена особа повинна відібрати у вас пояснення щодо подій, стосовно яких ви звернулись;
- якщо вам завдано тілесних ушкоджень і ви ще не встигли звернутись до медичної установи, уповноважена особа повинна винести постанову про проведення медичного освідування і направити вас до медичної установи.
Неприйняття заяви про вчинення кримінального правопорушення не допускається! Дії або бездіяльність працівників правоохоронних органів, які не приймають у вас заяву про вчинення кримінального правопорушення або його невнесення до ЄРДР може бути оскаржене через звернення до керівника відповідного правоохоронного органу, прокуратури або до суду.
За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Золочівського бюро правової допомоги, контактний телефон: (05764) 5-00-90, та за електронною адресою: [email protected] . Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.