Порядок виїзду з неповнолітньою дитиною за кордон.

Дата: 18.03.2021 13:15

Згідно із законодавством України, дітей до 16 років можна вивозити за межі держави лише, якщо обидва з батьків згодні на це. Тож,  необхідно, щоб другий з батьків підтвердив, що він не проти подорожі.

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченою довіреністю другого з батьків. Документ обов'язково повинен містити маршрут прямування і тимчасові рамки даної поїздки.

Та все ж законодавством передбачено можливість, коли нотаріальна згода другого з батьків на вивезення дитини за кордон не потрібна:

- якщо один з батьків позбавлений батьківських прав;

- якщо дитина виїжджає з матір'ю-одиначкою;

- якщо другий з батьків помер або пропав без вісті;

- якщо другий з батьків дитини іноземець або особа без громадянства;

- якщо другий з батьків ухиляється від сплати аліментів.

Виїзд з дитиною за кордон на термін до 1 (одного) місяця можливий з тим із батьків, з яким постійно проживає дитина. При цьому обов'язковою умовою для перетину дитиною держкордону разом з матір'ю або батьком є наявність рішення суду або органу опіки та піклування про постійне проживання дитини з мамою або татом відповідно.

Крім цього, можна також отримати відповідне рішення суду . При цьому це може бути разовий дозвіл на одну поїздку, або ж дозвіл, виданий на певний період.

При складанні такої позовної заяви до суду необхідно вказати:

мету виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідини родичів);

термін перебування дитини за кордоном;

місце перебування / проживання дитини за кордоном;

факт відмови другого з батьків дати згоду на виїзд дитини з країни.

Нагадуємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Золочівського бюро правової допомоги, контактний телефон: (05764) 5-00-90, та за електронною адресою:  [email protected] . Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.