Електронні пристрої, як фактор передачі інфекції.
Електронними пристроями ми користуємося постійно, часто практично не випускаючи з рук, і якщо руки ми сприймаємо як фактор передачі інфекції і регулярно їх миємо, то телефони, навушники, планшети, старт-годинники – ні. Крім того, багато хто боїться пошкодити складні прилади при митті та дезінфекції.
Тим часом, телефон ми постійно підносимо до обличчя, на нього потрапляють слиз і краплі слини, що виділяються при розмові. Одним словом, саме на поверхні телефону створюються найсприятливіші умови для контамінації мікробами та вірусами і їх виживання.
Мобільний телефон може бути одним з найбільш забруднених об’єктів нашого оточення.
Як уникнути інфекції при користуванні електронними пристроями?
Перше: суворо дотримуватися вимог до гігієни рук – після відвідування громадських місць і туалету завжди ретельно мити руки. Дуже корисно мати при собі антисептик на основі спирту (не менш ніж 60-70%) – так завжди можна підтримувати чистоту рук, навіть при відсутності можливості їх вимити.
Друге: регулярно обробляти сам телефон, навушники, планшети, старт-годинники антисептичними засобами. Якщо є чохол, то його при обробці потрібно знімати і обробляти окремо.
Для дезінфекції слід використовувати засоби, призначені для обробки поверхонь, враховуючи рекомендації виробників електронних пристроїв: можливість їх миття і сумісність з дезінфікуючими засобами. За рідкісними винятками, обробку доцільно проводити спиртовмісних засобами – вони мають виражену антимікробну дію, в тому числі віруліцидну, крім того, швидко висихають і знежирюють поверхні.
Деякі види електроніки, наприклад, пульти від телевізорів, можна помістити в спеціальні гладкі чохли – це спрощує їх дезінфекцію та миття.
Телефон слід обробляти після кожного відвідування публічних місць, громадського транспорту і т. д. і обов’язково – вдома, ввечері, після закінчення робочого дня.
Отже, дотримуйтесь цих вимог та будьте здорові!
Управління Богодухівського району Головного управління
Держпродспоживслужби в Харківській області