Як українцям оформити допомогу при народженні дитини.

Дата: 22.03.2023 13:16

Це може зробити один із батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк. Достатньо подати заявку, вибравши зручний для себе спосіб, роз’яснюють у Мінсоцполітики.

Як подати заявку на допомогу онлайн:

👉 Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.

👉 Заповніть форму на отримання послуги та підпишіть її особистим електронним підписом.

👉 Заповнена заява автоматично буде перенаправлена до органу соціального захисту населення.

👉 У разі правильного заповнення форми допомогу призначать наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту.

▪️Для оформлення заявки на отримання допомоги також можна скористатися послугою єМалятко на порталі Дія.

▪️Як подати заявку на допомогу особисто?

Звернутися за місцем проживання до органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг і надати такі документи:

- заяву одного з батьків;

- свідоцтво про народження дитини;

- особовий банківський рахунок для соціальних виплат;

- опікунам – рішення суду про встановлення опіки;

- документи, що засвідчують народження дитини (у разі народження дитини за межами України).

Про  оформлення свідоцтва про народження дитини за кордоном.

Головне, що необхідно знати:

Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. Таким чином реєстрація народження дитини проводиться консулом з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові;

Реєстрація, видача свідоцтва про реєстрацію акту цивільного стану та видача свідоцтва про народження дитини проводиться без стягнення консульського збору;

Документи, що необхідно надати:

📌документ медичного закладу про народження дитини;

📌паспортні документи, що посвідчують особи батьків;

📌документ, який є підставою внесення відомостей про батька.

Відмовити у реєстрації народження дитини можуть в тому випадку, якщо в консульській установі відсутній доступ до Державного реєстру актів цивільного стану. В такому випадку заява про державну реєстрацію акту цивільного стану подається, а актовий запис складається в паперовій формі без використання програмних засобів з подальшим обов’язковим внесенням відомостей цього актованого запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян протягом п’яти робочих днів з дня відновлення такого доступу. З 2023 року Дипломатичним установам України надано право на проведення держреєстрації актів цивільного стану, вносити зміни до них, поновлювати й анулювати їх, зокрема, й свідоцтва про народження.

Якщо все ж таки у консульстві було відмовлено у державній реєстрації народження дитини, у зв'язку з відсутністю документів закладу охорони здоров'я, особа може звернутися до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Більше інформації читайте за посиланням: https://nssu.gov.ua/news/alhorytm-oformlennia-svidotstva-pro-narodzhennia-dytyny-za-kordonom