Діти мають право на всі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

Дата: 08.09.2023 14:01

Отримати консультацію юриста діти будь-якого віку можуть самостійно. Також , частиною третьою статті 18 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» передбачено, що звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги щодо питань, звернення з якими до суду дозволяється з 14 років, подаються особисто дітьми, які досягли 14 років, або їх законними представниками , патронатними вихователями за місцем фактичного проживання дитини або її законних представників, патронатних вихователів незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи.

З 14 років діти мають право самостійно звернутися по вторинну правничу допомогу з деяких питань, зокрема:

• захисту прав та інтересів у зв'язку з неналежним батьківським вихованням;
  • позбавлення батьківських прав;
  • визнання батьківства;
  • скасування усиновлення чи визнання усиновлення недійсним;
  • неповнолітні батьки — щодо захисту прав та інтересів своєї дитини.

А з 16 років законодавчими актами передбачається право дітей на звернення до

суду особисто щодо: надання права на шлюб; розірвання шлюбу; визнання шлюбу недійсним; надання повної цивільної дієздатності.

Щоб отримати послуги адвоката для дитини, яка є потерпілою або свідком у

кримінальному провадженні, до найближчого бюро правової допомоги має звернутися її законний представник.

Для залучення адвоката дитині, яка є підозрюваною чи обвинуваченою у

кримінальному правопорушенні, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд виносять постанову/ухвалу, яку направляють до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги.

Які адвокати залучаються системою БПД для представництва та захисту інтересів

дітей і чому їхні послуги безоплатні?

Інститут адвокатури в Україні закріплений Конституцією. Зокрема, гарантується

незалежність адвокатури. Адвокати можуть працювати як самостійно, так і в адвокатських обʼєднаннях. Займаючись приватною юридичною практикою, вони на власний розсуд обирають справи і клієнтів, з якими бажають працювати.

Водночас на державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб,

зокрема дітям, адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України.

Це означає, що для клієнта послуга є безоплатною, а адвокат отримує гроші за

свою роботу від держави — на підставі контракту або договору із системою БПД.

Отже, не існує «платних» та «безплатних» адвокатів — різниця лише у способі

оплати їхніх послуг.

Нагадуємо, що правнича допомога мешканцям Золочівської громади надається сектором «Золочівське бюро правової допомоги», з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00 за адресою: смт. Золочів,  площа Слобожанська, буд. 3, 1 поверх (ліворуч), каб. 5. Контактний телефон: (066) 650-86-68 та електронна адреса:  [email protected].

Окрім цього, в Україні діє Єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги: 0-800-213-103.

За інформацією сектору

«Золочівське бюро правової допомоги»

Харківського місцевого центру з надання БВПД.